Według przeprowadzonych badań zdjęcia mają zasadniczy wpływ na sukces naszej oferty. Jeśli zależy Ci, by wyróżnić swój dom opieki - zainwestuj w profesjonalne zdjęcia. 

Profesjonalna strona internetowa i dobrze zaprojektowana oferta aktualnie stanowi niewątpliwą wizytówkę firmy. Istotną rolę odgrywają zdjęcia, które często są pomijane i do ich wykonania nie przywiązuje się należycie dużo uwagi, a to błąd. 

Kilka ostatnich lat wyraźnie pokazało, jakie zmiany zachodzą na rynku opieki osób starszych. Zmieniają się czasy, zmienia się rynek, a co za tym idzie - zmieniają się oczekiwania klientów, którzy wyszukują domów opieki w Internecie i liczy się dla nich nie tylko suche informacje, ale także realistyczne zdjęcia, które pokażą dom od środka. Niestety wciąż na wielu stronach domów seniora widać zdjęcia słabej jakości, które zamiast zachęcać, to zniechęcają do kontaktu z ośrodkiem. 

Takimi zdjęciami nie zyskasz klientów 

Zdjęcia, których lepiej nie publikować to: 

 • niewyraźne zdjęcia
 • zdjęcia słabej jakości 
 • kadry bez pomysłu
 • zagracone przestrzenie na zdjęciach

Takie zdjęcia są wyrazem braku szacunku dla oglądającego. Prowadząc dom opieki tym bardziej powinniśmy pamiętać, że niekorzystne zdjęcia wpływają na odbiór naszej placówki. 

Dobre zdjęcia - czyli jakie? 

Dobrze obfotografowana przestrzeń stanowi podstawę prowadzenia działalności. Wybierając hotel przeglądamy zdjęcia pokoi, tak samo jest przy wyborze domu opieki. Dlatego warto zainwestować w profesjonalnego fotografa (idealnie spisze się fotograf nieruchomości), który oprócz wykonania zdjęć, również je obrobi tak, że będą już same stanowić naszą wizytówkę i będziemy mogli je wykorzystać do promocji naszego obiektu. 

Jeśli jednak chcesz wykonać zdjęcia samemu zadbaj o dobre oświetlenie i statyw

Kadry jakie powinieneś mieć: 

 • zdjęcie budynku z zewnątrz 
 • zdjęcie ogrodu 
 • zdjęcie parkingu 
 • zdjęcie wejścia do budynku 
 • zdjęcie jadalni 
 • zdjęcia pokojów
 • zdjęcia łazienek
 • zdjęcia salonu

Weź przykład z najlepszych 

Willa Harmonia doskonale wie jak istotna jest wizytówka w Internecie. Na stronie internetowej domu seniora można znaleźć szereg profesjonalnych zdjęć, które zachęcają do skorzystania z ofert ośrodka. Wejdźcie na stronę i przekonajcie się sami. 

 

Źródło: Willa Harmonia, https://www.luxcare.pl/dom-opieki/galeria, dostęp: 20.06.2022r. 

Źródło: Willa Harmonia, https://www.luxcare.pl/dom-opieki/galeria, dostęp: 20.06.2022r. 

Źródło: Willa Harmonia, https://www.luxcare.pl/dom-opieki/galeria, dostęp: 20.06.2022r. 

Źródło: Willa Harmonia, https://www.luxcare.pl/dom-opieki/galeria, dostęp: 20.06.2022r. 

Przygotowanie domu do sesji zdjęciowej 

W przypadku sesji z modelkami, najpierw trzeba je przygotować tzn. zrobić odpowiednią fryzurę i makijaż oraz dobrać odpowiednie ubrania. Tak samo jest w przypadku sesji zdjęciowej domu opieki. Na początku należy posprzątać odciążyć z nadmiaru rzeczy, które stanowią dodatek do wystroju. Wszelkie kartony należy wynieść do pomieszczenia gospodarczego. 

Minimalizm jest aktualnie bardzo ceniony, dlatego warto zadbać o to by przestrzeń była czysta i przestronna.  Jeśli przy Twoim domu opieki znajduje się również ogródek - uporządkuj go. Liście powinny być zagrabione, trawa skoszona, a krzewy odpowiednio przycięte. Przygotowanie domu jest czasochłonne i często wymaga zaangażowania kilku osób. Jednak mimo to warto poświęcić czas i przygotować przestrzeń do sesji zdjęciowej.

Dodaj dom seniora do bazy Mój Senior

Jeśli prowadzisz dom seniora - dodaj go do naszej bazy.