Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, by napisać dobrą ofertę domu seniora? Dobrze opisana oferta to klucz do sukcesu! Przygotowaliśmy dla Was 8 wskazówek jak prawidłowo opisać dom opieki. Zachęcamy do przeczytania artykułu. 

Krótko, zwięźle i na temat

Większość z nas żyje w zawrotnym tempie i widząc długi opis, artykuł pomija go. Nie lubimy czytać długich tekstów. Aktualni odbiorcy oczekują zwięzłych, konkretnych i jasnych informacji, które w razie potrzeby będą mogli rozszerzyć w innych materiałach.

W związku z tym główny opis Twojego domu opieki powinien zawierać wszystko to, co wyróżnia Twój obiekt, ale bez szczegółowego rozwinięcia. 

Najważniejsze informacje 

Na początku opisu streść swój obiekt, podając najważniejsze informacje o ośrodku.

O tym warto wspomnieć na początku: 

  • położeniu obiektu (jeśli jest atrakcyjne np. w zacisznym miejscu, dobry dojazd)
  • ilu osobowe pokoje, czy są prywatne łazienki 
  • co wchodzi w cenę obiektu (3 elementy) 
  • usługi dodatkowe np. rehabilitacja, stała opieka psychologiczna

Udogodnienia dla podopiecznych 

Z pewnością w obiekcie posiadasz wiele udogodnień dla osób starszych. Nawet, mimo że może wydawać się dla Ciebie oczywiste, że np. posiadasz podjazdy dla wózków inwalidzkich, to warto o tym wspomnieć. Wiele ośrodków zapomina o tym, a są to istotne kwestia dla osób poszukujących domu opieki. 

Przydatne informacje dla bliskich podopiecznych 

Bliskich podopiecznych oprócz tego jak wygląda opieka w ośrodku oraz co jest zapewnione dla seniorów, interesuje przede wszystkim możliwość odwiedzin. Warto zamieścić informację o odwiedzinach w opisie, ponieważ dla wielu osób istotne jest czy odwiedziny należy wcześniej zgłaszać oraz w jakich godzinach są one możliwe. Dodatkowo należy podać informacje o tym co jest dodatkowo płatne i wyszczególnić co wchodzi w zakres ceny opieki w ośrodku.

Cennik 

Warto w opisie podać również zakres cen w ośrodku. Wiadomo, że dla wielu osób kryterium cenowe jest bardzo ważne, dlatego warto napisać np. ceny już od 3500 zł za miesiąc. 

Informacje o ośrodku

Warto poświęcić również część na informacje o ośrodku i przedstawić jego charakterystykę np. ilu jest pracowników, od kiedy istnieje oraz jakimi wartościami kierują się pracownicy. 

Zdjęcia 

Jesteśmy wzrokowcami. Przy wyborze hotelu, przeglądamy zdjęcia obiektu. Tak samo jest w przypadku wyboru domu opieki. O tym jak istotne są zdjęcia pisaliśmy w TYM ARTYKULE. Jeśli jeszcze nie przeczytaliście, zachęcamy do nadrobienia lektury. 

Dane kontaktowe 

I na koniec najważniejsze - dane kontaktowe. Wiele ośrodków zapomina podać szczegółowe dane kontaktowe na swojej stronie internetowej, ograniczając się np. jedynie do formularza kontaktowego, który uniemożliwia wysłanie e-maila ze zwykłej skrzynki pocztowej czy zadzwonienia do obiektu. W danych kontaktowych należy podać:

  • dokładny adres ośrodka
  • numer telefonu/ów
  • adres e-mail 

Dodaj dom seniora do bazy Mój Senior

Jeśli prowadzisz dom seniora - dodaj go do naszej bazy.