Statystycznie w Polsce nie ma wielu domów seniora, przez co konkurencja jest niewielka. W związku z tym właściciele obiektów rezygnują z promowania swoich obiektów. Należy jednak na uwadze starzejące się społeczeństwo i fakt, że w przyszłości będzie coraz większe zapotrzebowania na tego typu obiekty, a co za tym idzie większa konkurencja. Warto zawczasu pomyśleć o tym jak skutecznie wyróżnić swój dom seniora. 

Grupa docelowa 

Warto na początek określić grupę docelową naszego obiektu oraz osoby, do których będziemy kierować przekaz medialny. 

Pamiętaj, że choć Twój obiekt jest skierowany do osób starszych, to w większości przypadków o doborze odpowiedniej placówki decydują jego bliscy. 

Oferta

Zastanów się, co możesz oferować swoim podopiecznym, czego nie ma Twoja najbliższa konkurencja. Twoja oferta oprócz tego, że powinna być skrojona do potrzeb osób starszych, powinna też zawierać wyróżniki, które sprawią, że potencjalni klienci zainteresują się nią.

Jak się do tego zabrać? Spisz na początku wszystko, co charakteryzuje Twój obiekt. Weź pod uwagę to, co może być szczególnie atrakcyjne:

  • zakres i jakość usług
  • standardy budynku, pomieszczeń, pokoi, łazienek, ogrodu
  • lokalizacja
  • dodatkowe usługi (np. rehabilitacja, porady psychologiczne)
  • atmosfera w obiekcie 
  • zajęcia dodatkowe dla seniorów (np. aktywizujące, integracyjne) 
  • wielkość obiektów 
  • standardy opieki (np. ile podopiecznych przypada na jedną opiekunkę)

Środki komunikacji 

Nawet jeśli Twój obiekt jest przepełniony, warto zainwestować w kanały komunikacji. Nie chodzi, by robić wielkie kampanie reklamowe, a jednak o obecność obiektu w Internecie. Warto zadbać o stronę internetową, która jest uznawana jako internetowa wizytówka. Oprócz tego warto posiadać profile w mediach społecznościowych np. na Facebooku i raz na jakiś czas publikować tam informacje o obiekcie. 

Pamiętaj, że obecnie wiele osób szukając jakichkolwiek informacji, najpierw sięga do Internetu, dlatego tak istotne jest, żeby tam po prostu być.

Dodaj dom seniora do bazy Mój Senior

Jeśli prowadzisz dom seniora - dodaj go do naszej bazy.