Gdy przychodzimy na świat naturalne jest, że rodzice się nami opiekują. Jednak z upływem lat role się te odwracają. W tym artykule przedstawimy oznaki tego, że senior potrzebuje opieki - zapraszamy do lektury. 

Starzenie się - naturalny proces 

To naturalne, że z czasem zaczynamy się starzeć i zdarza się, że pojawiają się problemy z wykonywaniem codziennych czynności. Na początku naszego istnienia to rodzice sprawują nad nami opiekę, z czasem role te się odwracają. Chcąc zapewnić najlepszą opiekę często dzieci seniorów decydują się na opiekunką lub dom seniora, aby zapewnić rodzicom profesjonalną opiekę.

Tych oznak nie lekceważ 

To naturalne, że należy mieć stały kontakt z seniorem. Podczas wizyt osobistych należy szczególnie zwraca uwagę na ich sprawność i zachowanie. Istnieje jednak kilka sygnałów alarmowych, na które należy zwrócić uwagę, a są wśród nich:

 • problemy z pamięcią
 • problemy z zadbaniem o higienę
 • trudność w wykonywaniu codziennych czynności
 • pogorszenie wzroku, słuchu 
 • utrata wagi
 • problemy z samodzielnym poruszaniem się 
 • jest osamotniony, ma lęki 
 • choruje na poważne schorzenia

Samodzielna opieka, opiekunka, a może dom seniora?

Co zrobić, jeśli zauważymy niepokojące objawy? Na samym początku powinniśmy porozmawiać z seniorem i przekonać go do wizyty u lekarza. Jeśli lekarz powie nam, że potrzebna jest całodobowa opieka nad rodzicem, nie powinniśmy tego bagatelizować. Jeśli nasza sytuacja prywatna i zawodowa na to pozwala, możemy samodzielnie zająć się seniorem. Jednak zdarza się tak, że w związku z obowiązkami zawodowymi nie jesteśmy w stanie zająć się naszym rodzicem. Rozwiązaniem tego problemu jest zatrudnienie opiekunki osób starszych lub zapewnienie pobytu w domu opieki. 

Jeśli Twój rodzic potrzebuje opieki zamieść ogłoszenie na naszym portalu.

Jak zamieścić ogłoszenie:

 1. Wejdź na naszą stronę 
 2. Kliknij „SENIOR
 3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy
 4. Potwierdź profil klikając w link aktywacyjny
 5. Wypełnij profil

Jeśli jesteś opiekunką i szukasz pracy - dodaj się do naszej bazy opiekunek. 

Łączmy się!

Jeśli szukasz opieki dla swojego seniora zamieść ogłoszenie na naszym portalu lub wyszukaj odpowiedniej opiekunki w naszej bazie.

Zapraszamy również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, dedykowanej osobom poszukującym opieki dla swoich bliskich. 

Jeśli jesteś opiekunką zapisz się w naszej bazie i dołącz do naszej grupy na Facebooku. Warto dołączyć, dzielić się historiami i wspierać w trudnych chwilach.