Nasze hobby z upływem lat zmieniają się. Często to, co kiedyś wydawało nam się nudne, z czasem staje się naszą pasją. W tym artykule przedstawiamy Wam 8 najczęstszych pasji seniorów. Zapraszamy do lektury. 

Ogrodnictwo 

To pewnie nikogo z Was nie zdziwi. Wiele starszych osób uwielbia swoje ogródki czy działki, a sadzenie, pielenie czy zbieranie plonów jest dla nich relaksem i sprawia ogromną przyjemność. Więcej o pasji ogrodnictwa przeczytacie w TYM artykule. 

Rękodzieło

Wiele seniorek jak i seniorów, choć panowie stanowią mniejszość, uwielbia tworzyć tzw. rękodzieło. Hafty, szycie, robótki na drutach/szydełku, malowanie, rzeźbienie, tworzenie kolaży, a także florystyka to zainteresowania, które skradły serca osób starszych. Często można podziwiać prace stworzone podczas zajęć klubów seniora na wystawach lub aukcjach charytatywnych. 

Opieka nad zwierzętami 

W związku z tym, że seniorzy mają więcej czasu, chętnie przygarniają do siebie zwierzęta, co w większości związana jest, z tym że wcześniej nie mogli pozwolić sobie na takie zobowiązania przez pracę i wychowanie dzieci. Posiadanie zwierzęcia przez seniora zmusza ich do aktywności fizycznej np. spacerów z psem, a także pozytywnie wpływa na ich stan psychofizyczny, ponieważ dzięki zwierzakowi nie odczuwają samotności. 

Gry planszowe i karciane 

Seniorzy uwielbiają grać, szczególnie w szachy. To doskonały sposób na to by spędzić wspólny czas w gronie przyjaciół i oprócz rozgrywki po prostu spędzić miło czas. 

Czytanie książek 

Wiele osób pochłania się w literaturze i nadrabia pozycje, na które wcześniej po prostu nie było czasu. W wielu miastach istnieją również kluby czytelników mieszczące się przy bibliotekach. 

Sport

Wiele osób, które w przeszłości były aktywne fizycznie, będąc w wieku senioralnym koontynuuje swoje sportowe pasje jak np. jogę, gimnastykę, nordic walking czy jazdę na rowerze. Warto pamiętać, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna, niezależnie od wieku. 

Podróże 

Wielu seniorów, którym dopisuje zdrowie, decyduje się na podróże, zarówno krajowe jak i zagraniczne, zarówno zorganizowane np. przez biuro podróży jak i na własną rękę np. w kamperze. Osoby starsze są wyjątkowo spragnione poznawania świata. 

Muzyka 

Seniorzy lubią słuchać muzykę i śledzić np. swoje ulubione audycje radiowe, ale także wiele z nich decyduje się na naukę gry na instrumencie. Często wybór pada na gitarę klasyczną.