Trudne rozmowy to naturalny element każdej bliskiej relacji. Często unikamy wymagających rozmów, obawiamy się konfrontacji lub skrzywdzenia bliskiej osoby. Jak rozmawiać, by podnieść szansę na konstruktywne rozwiązanie czy wyjaśnienie niedomówień?

Kamper, przyczepa – na pierwszy rzut oka kojarzy się z latem, wypoczynkiem – sportami wodnymi, jak również czasem z planem filmowym, miejscem wypoczynku aktorów na planie filmowym. Prawdą jest, iż szczególnie Półwysep Helski jest szczególnym miejscem na mapie naszego kraju jeśli chodzi o ilość przyczep i kamperów w sezonie letnim – powód?

O tym, czym jest choroba Alzheimera pisaliśmy 26 listopada w tym artykule, dziś proponujemy pogłębić wiedzę i dotrzeć do tego, co mówią badania na jej temat. Jak wygląda choroba Alzheimera okiem nauki?

szczęśliwy senior

Wielu osobom starość może kojarzyć się z niedołęstwem, dolegliwościami, chorobami oraz kalectwem. Warto jednak wiedzieć, że starzenie się może być najpiękniejszym wiekiem z całego naszego życia. Oto pięć ostatnich badań, które ukazują fascynujące spojrzenie na “jesień życia”: