Niestety prawdopodobnie hotele na majówkę wciąż będą zamknięte, dlatego postanowiliśmy opowiedzieć o ciekawych atrakcjach z każdego regionu Polski. Być może okaże się, że w Twojej okolicy znajduje się mnóstwo ciekawych atrakcji, o których nie miałeś nawet pojęcia! Nasze propozycje idealnie sprawdzą się dla każdej opiekunki, jak i dla aktywnego seniora!

 

 

Atrakcje na północy 

W naszej bazie opiekunek znajduje się wiele Pań z północy Polski. Co można zobaczyć tam ciekawego? Oto kilka propozycji do zwiedzania na pomorzu i w okolicach:

 

Polska Sahara

Czyli ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Widok na morze naprawdę zapiera dech w piersiach. Warto wybrać się tam na zachód słońca i podziwiać nasze polskie krajobrazy. Ruchome wydmy liczą około czterdziestu metrów wysokości i są największym pasmem ruchomych wydm w Europie! Jeśli jeszcze tam nie byłeś - najwyższy czas na wycieczkę!

 

Kaszubskie wiatraki

Kto powiedział, że wiatraki są tylko w Holandii? Jeśli jeszcze nie widziałeś tych kaszubskich, a mieszkasz niedaleko - koniecznie wybierz się na taką wycieczkę! Napotkasz tam wiele wiatraków, a także park etnograficzny. Zobaczysz w nim wiele klimatycznych drewnianych domków! 

 

Zamek w Łapalicach 

Ogromny zamek, który nigdy nie został wykończony cały czas cieszy się dużą liczbą zwiedzających. Spora posiadłość przyciąga osoby, które ciekawe są historii budowli. Ciekawym faktem jest to, że chodzą pogłoski, iż na zamku będzie kręcona kolejna część Wiedźmina. Jeśli jesteś fanem - koniecznie musisz się tam wybrać!

 

Atrakcje Polski Centralnej

Oprócz morza i północy Polski, warto zobaczyć również jej centralną część. Co ciekawego można tam zwiedzić?

 

Jezioro Maltańskie

Jeśli Poznań znajduje się niedaleko Ciebie, może warto postawić na spacer wokół Jeziora Maltańskiego? Wybierz się na rower lub idź pobiegać z pięknym widokiem (o sportach na wiosnę pisaliśmy w tym artykule). Często możesz natrafić tam na znanych sportowców. ;)

 

Osadnik Gajówka

Czyli kolejne jezioro, jednak nie należy do zwyczajnych. Wyróżnia się przepięknym lazurowym kolorem i znajduje się w miejscowości Turek. Może warto wybrać się tam na rodzinny piknik lub zabrać tam swojego podopiecznego? 

 

Park solankowy w Inowrocławiu 

Tym razem proponujemy park, który idealnie sprawdzi się dla każdego seniora lub zapracowanej opiekunki. Dzięki znajdującym się w nim tężniom odpoczniesz i zażyjesz świetnej jakości powietrza! Koniecznie to sprawdź jeśli mieszkasz lub pracujesz w Inowrocławiu bądź okolicach! 

 

Atrakcje Polski Południowej

Polska to piękny kraj ze względu na tyle wspaniałych dobroci jakimi są morze, góry, lasy, rzeki i jeziora. Południowa Polska to idealne miejsce dla miłośników górskich wycieczek!

 

Morskie Oko

Tej atrakcji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, aczkolwiek nie mogło zabraknąć jej na naszej liście. Co prawda droga do Morskiego Oka wymaga sporego wysiłku - widok z pewnością zrekompensuje Twoje zmęczenie. Jeśli jesteś aktywną opiekunką lub aktywnym seniorem - koniecznie wybierz się na taką wspaniałą wycieczkę!

 

Czas na góry

I tutaj w zależności gdzie mieszkasz - idealnym pomysłem na majowy dzień może być górska wycieczka. Jeśli nie masz siły na spinanie się - wybierz kolejkę. W Polsce mamy wiele pięknych gór, od Sudetów po Karpaty. Życzymy miłej wspinaczki! 

 

Smok Wawelski i Kraków

Może jesteś z okolic Krakowa, ale dawno tam nie byłeś? Koniecznie przypomnij sobie jak wygląda smok wawelski! Spacer po krakowskich parkach z pewnością doda Ci energii, a świeże powietrze poprawi Ci humor! 

 

Polska to piękny kraj, bogaty w dary natury. Bez względu na to gdzie mieszkasz - z pewnością znajdziesz w pobliżu świetne atrakcje, które pozwolą Ci na miłe spędzenie czasu!