W tym roku podobnie jak w poprzednim majówka nie będzie przypominać standardowych wakacji majowych. Niestety rysytrykcje nadal obowiązują, a daleki wyjazd w większości wypadków to dalekie plany. Jak zatem spędzić majówkę w domu lub w jego pobliżu? Oto 5 ciekawych sposobów, które sprawdzą się idealnie zarówno dla opiekunki, jak i seniora!

 

 

Piknik

Słońce, zielona trawa i ciepłe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu w ciągu dnia. Warto postawić na przygotowanie posiłku i wyniesienie go na zewnątrz, czy to w parku, czy na podwórku lub działce. Zapakuj tradycyjne potrawy, takie jak kanapki, sałatka, owoce i spędź miło czas wraz z opiekunką, rodziną lub przyjaciółmi.

 

Uprawianie roślin

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak korzystne dla Twojego samopoczucia jest ogrodnictwo? Uprawianie roślin to świetna forma ćwiczeń, która może zmniejszyć uczucie stresu i poprawić ogólną siłę i wytrzymałość. Skorzystaj więc z ciepłej pogody i wyjdź na zewnątrz. Poproś kogoś o pomoc i niech ten obowiązek stanie się świetnym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu!

 

Swoimi efektami koniecznie podziel się z nami na Facebooku, dołączając do naszej grupy - kliknij tutaj!

 

Wiosenne porządki

Wiosna to doskonała okazja, aby pozbyć się bałaganu z domu. Otwórz okna, wpuść do środka świeże powietrze i zabierz się do pracy! Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, zadzwoń do jednego ze swoich dzieci, aby przyszło i omówiło z tobą różne rzeczy - może to stać się okazją do podzielenia się cennymi wspomnieniami poprzez znalezione pamiątki i zdjęcia!

 

Spacer

Pozostawanie aktywnym fizycznie w wieku starszym jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Może pomóc zwiększyć energię, zachować niezależność, a nawet zwalczyć objawy chorób. Można to zaliczyć jako aktywność fizyczną w ciągu dnia. Jeśli chcesz - do spaceru dodaj kijki do nordic walking, co będzie jeszcze zdrowszym rozwiązaniem. O aktywnościach w podeszłym wieku przeczytasz w tym artykule!

 

Gotowanie

Teoretycznie gotować można zawsze, ale wiosna to czas, kiedy możesz zaserwować dania ze świeżych warzyw i owoców. Idź na targ (lub do ogródka) i przygotuj nowy posiłek. Do pomocy możesz poprosić swoją opiekunkę lub jeśli nią jesteś - skorzystaj z pomocy seniora!

 

Wiosna to czas, w którym, aż chce się wyjść na dwór. Jeśli nie miałeś jeszcze żadnych planów na majowy weekend - koniecznie skorzystaj z powyższych porad. A jeśli chcesz się podzielić z nami Twoimi planami - koniecznie dołącz do naszej grupy na Facebooku TUTAJ!