Chodniki, bo o nich mowa są bardzo niebezpieczne w zimowym okresie. Trzeba pamiętać, że gdy spadnie śnieg a chodniki pokrywa warstwa lody najłatwiej o upadek, który jest szczególnie niebezpieczny w podeszłym wieku. Jak zatem skutecznie ochronić się przed nim -  o tym w artykule poniżej. 

 

Krótsze dni, niskie temperatury, deszcz zamiast słońca i aura niesprzyjająca spacerom - to tylko niektóre z powodów jesiennej chandry, która dotyka blisko 30% Polaków. Jak radzić sobie z sezonowym pogorszeniem nastroju? O tym w artykule. 

 

Odżywianie jest jedną z podstawowych fizjologicznych potrzeba człowieka i aby normalnie funkcjonować codziennie musimy dostarczać naszemu organizmowi pożywienia. Wielu seniorów ma zaburzenia apetytu, kłopoty z gryzieniem, a ich dieta jest monotonna, co może doprowadzić do niedożywienia, a to z kolei rodzi poważny, głównie zdrowotny. 

 

Co roku 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Onkologii. Tego dnia na całym świecie głośniej mówi się o chorobach nowotworowych, ich profilaktyce i życiu z rakiem. Według danych w Polsce z powodu nowotworów umiera rocznie około 100 tysięcy osób. Mimo, że nasza świadomość na temat chorób nowotworowych rośnie z roku na rok, nadal zapominamy o profilaktyce. Warto pamiętać o tym, że wykrycie nowotworu we wczesnym stadium zwiększa nasze szanse na pokonanie choroby.