Coraz więcej osób decyduje się na prace w opiece nad osobami starszymi. Część osób wybiera pracę stałą, a część traktuje ją jako dorywczą i wybiera zlecenia krótkoterminowe. W związku ze starzejącym się społeczeństwem zapotrzebowanie na opiekunki będzie duże. O tym czy opieka nad seniorem może być stałą pracą przeczytacie w artykule. 

Opieka nad seniorem jako praca sezonowa

Praca w opiece może być zarówno traktowana jako dorywcza, sezonowa jak i stała. Osoby podejmujące pracę w opiece sezonowo, często chcą podreperować swój budżet, a nie mogą podejmować pracy stałej. Wiele osób podejmuję taką formę pracy i wyjeżdża raz, dwa razy w roku na zlecenie np. do Niemiec, a następnie wraca do swojej codzienności. 

Warto jednak pamiętać, że nawet podejmując krótkoterminowe zlecenie za granicą, należy znać język, w którym porozumiesz się z podopiecznym. 

 

Opieka nad seniorem jako stała praca 

Mimo że jest to praca trudna i wymagająca wielu poświęceń niektórzy wybierają ją jako stałą pracę, która wiąże się również z osiągnięciem stabilizacji finansowej. Wśród głównych zalet przemawiających za podjęciem stałej pracy jest stabilność związana z tym, że zapotrzebowanie na opiekunki będzie rosło w związku ze starzejącym się społeczeństwem, a zdobycie doświadczenie w opiece będzie stanowić niewątpliwie jeden z wyróżników i referencji dla pracodawców.

 

Opiekunki - łączmy się!

Chcesz podzielić się swoją historią? Napisz do nas na naszej stronie na Facebooku lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

A jeśli chcesz podzielić się swoją historią z innymi opiekunkami - dołącz do naszej grupy na Facebooku. Warto dołączyć, dzielić się historiami i wspierać w trudnych chwilach.