Wygraj książkę i podpisem i dedykacją od autorki! Druga tura!

Na naszym Facebooku znajdziecie konkurs, w którym można wygrać książkę “Pogadanki muzyczne dla seniorów” wraz z dedykacją od autorki - dr Michaliny Radzińskiej! 

Ostatni konkurs wywołał wiele zgłoszeń, bardzo chętnie braliście w nim udział - dlatego z przyjemnością go wznawiamy! :)
 

 

 

 

Aby wygrać książkę należy polubić Fanpage Arte per TUTTI oraz nasz Fanpage Mój Senior i odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu do tego posta na Facebooku. Do rozdania w tym tygodniu mamy 3 książki. Dlaczego warto wziąć udział i o czym można w nich przeczytać?

 

Czytanie książek to świetny pomysł na relaks po pracy lub w przerwie od codziennych obowiązków. Niejednokrotnie pisaliśmy o tym jakie pozycje polecamy i z jakich powodów. Książka “Pogadanki muzyczne dla seniorów” to idealna książka dla osób zajmujących się osobami starszymi. Pozycja będzie świetnym pomysłem zarówno dla opiekunki, jak i osoby, która spędza czas z osobami starszymi w rodzinnym gronie. 

Nie chcemy zbyt mocno zdradzać szczegółów książki, lecz czytając opis przedstawiony przez autorkę dowiemy się, że książka jest zbiorem pogadanek na temat życia i twórczości dwunastu kompozytorów od baroku, aż po koniec XIX wieku. Twórcy reprezentują różne style i epoki, łączy ich jednak  fakt, że każdy z nich w nieoceniony sposób przyczynił się do rozwoju sztuki muzycznej.

Inspiracją do wydania pogadanek drukiem były muzyczne spotkania z osobami w starszym wieku, które życzliwie i z dużym zainteresowaniem reagowały na muzykę mistrzów minionych epok. Nie ma wątpliwości, że książka bardzo zainteresuje i zaangażuje seniorów. 

 

Warto sprawić prezent sobie i bliskiemu seniorowi i wziąć udział w konkursie. Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj

 

Konkurs trwa od 12.03.2021 roku do 20.03.2021 do północy. Aby wziąć udział należy polubić naszą stronę na Facebooku, stronę Arte per TUTTI i w komentarzu pod postem na Facebooku dokończyć zdanie: “Kocham muzykę, bo...” Trzy najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką z dedykacją od autorki dr Michaliny Radzińskiej. 

 

Życzymy powodzenia!

Wygraj książkę i podpisem i dedykacją od autorki!

Na naszym Facebooku znajdziecie konkurs, w którym można wygrać książkę “Pogadanki muzyczne dla seniorów” wraz z dedykacją od autorki - dr Michaliny Radzińskiej! 

 

 

 

Aby wygrać książkę należy polubić Fanpage Arte per TUTTI oraz nasz Fanpage Mój Senior i odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu do tego posta na Facebooku. Do rozdania w tym tygodniu mamy 3 książki. Dlaczego warto wziąć udział i o czym można w nich przeczytać?

 

Czytanie książek to świetny pomysł na relaks po pracy lub w przerwie od codziennych obowiązków. Niejednokrotnie pisaliśmy o tym jakie pozycje polecamy i z jakich powodów. Książka “Pogadanki muzyczne dla seniorów” to idealna książka dla osób zajmujących się osobami starszymi. Pozycja będzie świetnym pomysłem zarówno dla opiekunki, jak i osoby, która spędza czas z osobami starszymi w rodzinnym gronie. 

Nie chcemy zbyt mocno zdradzać szczegółów książki, lecz czytając opis przedstawiony przez autorkę dowiemy się, że książka jest zbiorem pogadanek na temat życia i twórczości dwunastu kompozytorów od baroku, aż po koniec XIX wieku. Twórcy reprezentują różne style i epoki, łączy ich jednak  fakt, że każdy z nich w nieoceniony sposób przyczynił się do rozwoju sztuki muzycznej.

Inspiracją do wydania pogadanek drukiem były muzyczne spotkania z osobami w starszym wieku, które życzliwie i z dużym zainteresowaniem reagowały na muzykę mistrzów minionych epok. Nie ma wątpliwości, że książka bardzo zainteresuje i zaangażuje seniorów. 

 

Warto sprawić prezent sobie i bliskiemu seniorowi i wziąć udział w konkursie. Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj

 

Konkurs trwa od 24.02.2021 roku do 03.03.2021 do północy. Aby wziąć udział należy polubić naszą stronę na Facebooku, stronę Arte per TUTTI i w komentarzu pod tym postem odpowiedzieć na pytanie: “Dlaczego muzyka jest ważna dla seniorów?”. Trzy najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką z dedykacją od autorki dr Michaliny Radzińskiej. 

 

Życzymy powodzenia!

Według podręcznikowej definicji nietrzymanie moczu –  czyli inkontynencja, od angielskiego Urinary Incontinence – to częściowe albo całkowite opróżnienie pęcherza moczowego o niezamierzonym charakterze, które odbywa się wbrew naszej woli.  Nietrzymanie moczu jest powszechne – w Polsce dotyka ok. 8 % populacji, a szczególnie dotyczy to osób starszych. Dolegliwość może pojawić się zarówno w ciągu dnia jak i w nocy a ta ostatnia część doby jest szczególnie istotna dla regeneracji organizmu. Spokojny sen jest niezwykle ważny dla zdrowia, podobnie jak dieta i ćwiczenia. Regularne okresy nieprzerwanego snu są koniecznością, bowiem wszyscy musimy odzyskać siły i zregenerować się po całym dniu. Kiedy u osoby starszej pojawia się nietrzymania moczu, przespanie całej nocy nie zawsze jest łatwe – także dla opiekuna. Udowodniono, że:

  • Prawie 1/3 wycieków ma miejsce w nocy.
  • Przeciętnie, opiekunowie budzą się 2-3 razy, aby sprawdzić, czy produkt chłonny u podopiecznego wymaga zmiany.
  • 78% opiekunów widzi potrzebę posiadania produktu zaprojektowanego specjalnie na noc

 

Aby zapewnić odpowiednią długość snu a tym samym regeneracji organizmu, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, w tym wybór odpowiedniego produktu chłonnego dla osoby dotkniętej NTM. Odpowiednie zabezpieczenie pozwoli spokojnie i komfortowo przespać noc.  

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób z nietrzymaniem moczu i ich opiekunów, marka TENA wprowadziła do swojego portfolio nowość – majtki chłonne TENA Pants Super Night - zaprojektowane by lepiej chronić skórę podczas snu. Szybko i skutecznie odprowadzają wilgoć z dala od skóry i zatrzymują ją wewnątrz wkładu chłonnego, zapewniając zabezpieczenie przed przeciekaniem przez całą noc - 99% opiekunów twierdzi, że majtki pozostają suche przez całą noc*, a badania laboratoryjne wykazały, że po 7 godzinach użytkowania są o 32% bardziej suche**. Posiadają najwyższą chłonność wśród produktów TENA Pants, znakomicie sprawdzą się nawet w przypadku większego stopnia nietrzymania moczu.

 

 

 

Dzięki systemowi Lie Down Protection i zwiększonej aż o 16% chłonności w tylnej części produktu, zapewniają skuteczniejszą ochronę, kiedy użytkownik leży.

 

Wykonane są z oddychających materiałów, w dotyku przypominających tkaninę, które pozwalają skórze oddychać.

 

Potrójna Ochrona zapewnia uczycie suchości, miękkości oraz zabezpiecza przed przeciekaniem.

 

Tak jak wszystkie produkty z gamy TENA ProSkin, zostały przetestowane dermatologicznie.

 

Wszystkie produkty TENA ProSkin posiadają akredytację Skin Health Alliance, co oznacza, że:

  • są przyjazne dla skóry
  • są testowane dermatologicznie i nie zawierają lateksu
  • są przyjazne dla środowiska
  • zdrowotne korzyści produktów są niezależnie weryfikowane.

 

Produkty TENA Pants Super Night dostępne są w dwóch rozmiarach: M i L.

 

Więcej informacji: link

 

 

*15602: TENA Pants Night, Quant In-home CUT, Polska, listopad 2019, n=128

** W porównaniu z TENA Pants ProSkin Super  

Czy wiesz, że kiełki to najlepszy rodzaj jedzenia, jaki możesz spożywać? Zawierają w sobie wszystkie składniki odżywcze jakie posiada w pełni wyrośnięta roślina, ale skoncentrowane i pełne energii.