Opiekując się osobami starszymi należy przestrzegać wielu zasad. Również ze względu na pory roku należy odpowiednio dopasować opiekę. Jesienno-zimowa aura sprzyja m.in. infekcją, dlatego szczególnie należy dbać o zdrowie swoich podopiecznych. W artykule przedstawiliśmy 7 podstawowych zasad opieki w okresie jesienno-zimowym. 

Coraz więcej osób decyduje się na prace w opiece nad osobami starszymi. Część osób wybiera pracę stałą, a część traktuje ją jako dorywczą i wybiera zlecenia krótkoterminowe. W związku ze starzejącym się społeczeństwem zapotrzebowanie na opiekunki będzie duże. O tym czy opieka nad seniorem może być stałą pracą przeczytacie w artykule. 

Starzejące się społeczeństwo powoduje nieustające zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych, które rośnie z roku na rok. Według danych GUS w 2050 roku udział osób w wieku produkcyjnym wyniesie 57%, a w wieku powyżej 65 lat będzie aż 32,7%. Coraz więcej osób decyduje się na pracę w opiece osób starszych. Jakie kwalifikacje powinna mieć opiekunka? O tym w artykule.  

Niezależnie od pory roku opieka nad seniorem powinna być sprawowana w należyty sposób, z uwzględnieniem przede wszystkim stanu zdrowia podopiecznego. Choć lato dla wielu z nas ulubioną porą roku, to dla seniorów wiąże się z poważnymi zagrożeniami. Jak należy opiekować się seniorem i czego unikać w okresie letnim - o tym w artykule.