Opieka nad osobami starszymi jest tematem wokół, którego przez lata narosło wiele mitów i nieprawdziwych, krzywdzących przekonań. Praca opiekunki osoby starszej często jest spychana na margines i niestety nie jest ona należycie doceniana. Na potrzeby artykuły wybraliśmy 5. najczęstszych mitów na temat opieki nad seniorami.

Zapotrzebowanie na opiekunki osób starszych będą rosnąć, w związku z dynamicznie starzejącym się społeczeństwem. Jeśli zastanawiasz się, czy praca w opiece senioralnej to praca dla Ciebie - koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. 

Zdarza się tak, że podopieczny nie chce przyjmować leków, które powinien przyjmować na stałe. To trudna sytuacja dla każdej osoby, która sprawuje opiekę nad osobą starszą. Co zrobić w takiej sytuacji? O tym w artykule.

Zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych w nadchodzących latach będzie rosnąć, w związku z dynamicznie starzejącym się społeczeństwem. Jeśli zastanawiasz się, czy praca w opiece może być dochodowa i na jakie zarobki może liczyć opiekunka - koniecznie przeczytaj ten artykuł.