Zima to dla wielu z nas pora roku, którą najmniej lubimy. Długie wieczory, ograniczona ilość światła słonecznego, niskie temperatury, przeziębienia utrudniają nam funkcjonowanie, w szczególności osobom starszym. Jak opiekować się seniorem w tym okresie? O czym trzeba pamiętać? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule. 

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W oczekiwaniu na ten magiczny czas redakcja portalu Mój Senior dziękuje wszystkim Opiekunkom i Opiekunom osób starszych za zaangażowanie i serce wkładane w opiekę nad podopiecznymi. Mamy nadzieję, że nawet jeśli jesteście daleko od bliskich, poczujecie magiczną atmosferę Świąt. 

Podczas opieki nad osobami starszymi, często zdarza się, że osoby sprawujące nad nimi opiekę muszą pomóc im w codziennych czynnościach, w tym m.in. podnosić. Aby umiejętnie podnosić osoby starsze, należy znać kilka technik, które zminimalizują m.in. uszkodzenie kręgosłupa opiekuna czy kontuzji. W artykule zamieściliśmy kilka wskazówek - zapraszamy do lektury. 

Opiekując się osobami starszymi należy przestrzegać wielu zasad. Również ze względu na pory roku należy odpowiednio dopasować opiekę. Jesienno-zimowa aura sprzyja m.in. infekcją, dlatego szczególnie należy dbać o zdrowie swoich podopiecznych. W artykule przedstawiliśmy 7 podstawowych zasad opieki w okresie jesienno-zimowym.