Spędzam Boże Narodzenie z podopiecznym

Wiele z Was nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spędzi z podopiecznymi. Jak zadbać o świąteczną atmosferę jednocześnie wykonując pracę opiekuna - o tym w artykule poniżej.

 

Życzenia  - Mój Senior

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W oczekiwaniu na ten magiczny czas redakcja portalu Mój Senior dziękuje wszystkim Opiekunką i Opiekunom osób starszych za zaangażowanie i serce wkładane w opiekę nad podopiecznymi. Mamy nadzieję, że nawet jeśli jesteście daleko od bliskich, poczujecie w tym czasie magiczną atmosferę Świąt. 

 

Pierwszy wyjazd za granicę jest stresujący, a co dopiero do pracy. W głowie pojawia się wiele obaw, czy zdołasz podołać wyzwaniu. Spokojnie, stres i obawy w takich sytuacjach to normalna reakcja. O najczęstszych obawach przed wyjazdem na sztelę w poniższym artykule. 

 

Praca w opiece nad starszą osoba wymaga cierpliwości i wyrozumiałości, a dodatkowo niemal wymaga od nas bycia w gotowości 24/7. Specyfika pracy polega na tym jednak, że zadania się systematycznie powtarzają. Rutynowe czynności, powtarzane z dnia na dzień, mogą przyczynić się do tego, że zapał opiekunki zmaleje. To zupełnie normalne, jednak warto podjąć działania, które pomogą wrócić do wykonywania obowiązków z pełnym zapałem.