Decyzja o zatrudnieniu opiekunki osób starszych to poważa zmiana w życiu seniora i jego rodziny. Znalezienie odpowiedniej opiekunki powoduje w wielu z nas wielki stres, ponieważ chcemy zapewnić bliskiemu jak najlepszą, profesjonalną opiekę, a przede wszystkim nie chcemy żałować tej decyzji. Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się na opiekunkę seniora i co dzięki temu zyskasz. Zapraszamy do lektury. 

Osoby starsze często miewają problemy z utrzymaniem równowagi, czego skutkiem są upadki, które mogą za sobą nieść bardzo poważne następstwa. Jakie są najczęstsze przyczyny upadków? Dlaczego są one niebezpieczne? Jak unikać upadków? Na te pytania odpowiemy w artykule. 

Wraz z upływem czasu zmieniają się potrzeby, w tym te związane z wystrojem pomieszczeń. Zamiast wnętrz zgodnych z panującymi trendami, stawiamy na wygodę i praktykę. Jeśli przed Tobą remont pokoju dla osoby starszej - koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. 

Nikt z nas nie lubi podejmować trudnych decyzji, jednak życie często nasz do tego zmusza. Jedną z nich jest podjęcie decyzji odnośnie opieki nad naszym rodzicem, w momencie, kiedy jest coraz mniej samodzielny, a my nie możemy poświęcić mu wystarczająco dużo uwagi. Wówczas pojawia się problem, w którym rozważamy odpowiednią opiekę. O tym kiedy warto wybrać opiekunkę, a kiedy dom seniora przeczytacie w artykule.