Nikt z nas nie lubi podejmować trudnych decyzji, jednak życie często nasz do tego zmusza. Jedną z nich jest podjęcie decyzji odnośnie opieki nad naszym rodzicem, w momencie, kiedy jest coraz mniej samodzielny, a my nie możemy poświęcić mu wystarczająco dużo uwagi. Wówczas pojawia się problem, w którym rozważamy odpowiednią opiekę. O tym kiedy warto wybrać opiekunkę, a kiedy dom seniora przeczytacie w artykule. 

Z upływem lat to na barkach dzieci spada odpowiedzialność za rodziców, którzy często potrzebują opieki. Odwracają się rolę i zamiast oni opiekować się nami, my przejmujemy opiekę. Trudność pojawia się wówczas gdy rodzic potrzebuje stałej opieki, a my rozwijamy się zawodowo i nie możemy pozwolić sobie na radykalne zmiany w życiu. Z tym problemem zmierzyła się również nasza czytelniczka, której historię przeczytacie poniżej. 

Gdy przychodzimy na świat naturalne jest, że rodzice się nami opiekują. Jednak z upływem lat role się te odwracają. W tym artykule przedstawimy oznaki tego, że senior potrzebuje opieki - zapraszamy do lektury. 

Opieka nad schorowanym rodzicem lub członkiem rodzicem to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli się pracuje. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy opiekunek osób starszych lub z placówek opiekuńczych. Jednak zdarza się tak, że musimy zająć się sami bliskim i wtedy w głowie pojawia się pytanie “czy mogę wziąć zwolnienie lekarskie na rodzica?”.