Samotność seniorów jest powszechnym problemem, szczególnie w społeczeństwach starzejących się, gdzie liczba starszych osób stale rośnie. Seniorzy często odczuwają izolację i samotność, która spowodowana jest np. brakiem przyjaciół, śmiercią partnera życiowego lub tym, że bliscy mieszkają zbyt daleko. Więcej o samotności wśród seniorów przeczytacie w artykule. 

Sen jest ważnym elementem zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego tak istotne jest, by zadbać o prawidłowy, zdrowy sen. Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy 7 wskazówek, jak dbać o zdrowy sen osób starszych i nie tylko. Zapraszamy do lektury. 

Opieka nad osobą straszą to trudne wyzwanie. Każdy z nas jest inny, mamy różne charaktery i potrzeby, dlatego należy dobrać opiekunkę, która sprosta oczekiwaniom zatrudniających, ale przede wszystkim podopiecznego. Co warto wiedzieć przed zatrudnieniem, gdzie szukać opiekunek - na te i inne pytanie odpowiedź znajdziecie w tym artykule. 

Długość życia w ostatnich wiekach znacznie się wydłużyła. Teraz nikogo nie dziwią osoby mająca ponad 90 lat. Niestety zdarza się tak, że w związku ze zmianami zachodzącymi w seniorach, nie są oni w stanie samodzielnie funkcjonować. Coraz częściej pojawia się pomysł o ubezwłasnowolnieniu, jednak temat ten wciąż budzi wiele kontrowersji. Czym jest i co warto wiedzieć o ubezwłasnowolnieniu - o tym przeczytacie w artykule.