Zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych w nadchodzących latach będzie rosnąć, w związku z dynamicznie starzejącym się społeczeństwem. Jeśli zastanawiasz się, czy praca w opiece może być dochodowa i na jakie zarobki może liczyć opiekunka - koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Jednym z najczęstszych zapytań w wyszukiwarce Google jest “ile zarabia opiekunka seniora” i nic w tym dziwnego. Na wynagrodzenie opiekuna składa się wiele czynników, więc trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, a nawet w wielu ogłoszeniach o prace nie są podane konkretne stawki. 

Ile zarabia opiekuna seniora na godzinę?

Według badania przeprowadzonego przez Wynagrodzenia.pl opiekunka może liczyć na wynagrodzenie sięgające 3620 zł (brutto). Więcej można przeczytać w TYM artykule. 

Od czego zależy wynagrodzenie opiekuna osoby starszej?

Krótko mówiąc: od wielu czynników, przede wszystkim od zakresu obowiązków wykonywanych przy podopiecznym. 

  • kwalifikacje
  • doświadczenie
  • zakres obowiązków
  • dostępność (ilość wypracowanych godzin) 

Gdzie szukać pracy w opiece nad seniorem? 

Istnieje wiele miejsc, gdzie można szukać pracy. Na potrzeby artykułu zapytaliśmy na naszej Facebookowej grupie (do której zapraszamy TUTAJ), gdzie najczęściej poszukują pracy. Wśród odpowiedzi respondentów znalazły się:

  • dedykowane grupy na Facebooku
  • agencje pracy
  • portale ogłoszeniowe - ogólnopolskie i lokalne  

Opiekunki - łączmy się

Jeśli jesteś opiekunką/em - dołącz do naszej grupy na Facebooku

Zachęcamy do pracy w Polsce, ponieważ polski senior również potrzebuje pomocy. Praca w Polsce daje możliwość pobytu bliżej rodziny i szybkiej rezygnacji z feralnego zlecenia. Aby znaleźć pracę w Polsce - zaloguj się jako opiekun i daj się znaleźć polskiemu seniorowi!