Decyzja o zatrudnieniu opiekunki osób starszych to poważa zmiana w życiu seniora i jego rodziny. Znalezienie odpowiedniej opiekunki powoduje w wielu z nas wielki stres, ponieważ chcemy zapewnić bliskiemu jak najlepszą, profesjonalną opiekę, a przede wszystkim nie chcemy żałować tej decyzji. Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się na opiekunkę seniora i co dzięki temu zyskasz. Zapraszamy do lektury. 

Więcej niż opieka

Decyzja o zatrudnieniu opiekunki, najczęściej dotyczy sprawowania opieki nad osobą wymagającej całodobowego wsparcia. Wielu z nas w związku z m.in. pracą zawodową nie są w stanie być przy swoich bliskich 24h na dobę, dlatego też decydują się na zatrudnienie opiekunki osób starszych. Oprócz zapewnienia profesjonalnej opieki ważne dla wielu zatrudniających są jej cechy takie jak wyrozumiałość i empatia, a przede wszystkim by podopieczny ją zaakceptował i czuł się przy niej bezpiecznie.

Całodobowe wsparcie

Opiekunka oprócz tego, że pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach np. kontrolowanie przyjmowania leków i wizyt lekarskich, higiena seniora, często jest także dla niego wsparciem emocjonalnym, osobą, z którą może w każdej chwili porozmawiać, dzięki czemu nie czuje się samotny. 

Trudne początki

Warto jednak mieć na uwadzę, że przede wszystkim liczy się senior. To on musi się dobrze czuć przy opiekunce. Często początki są trudne. Podopieczni stawiają opór, gdyż nagle zmienia się ich dotychczasowy świat i w ich życiu pojawia się całkowicie nowa, obca osoba, która widzi ich, nawet w najbardziej intymnych sytuacjach. Z czasem jednak następuje akceptacja, a wielu seniorów najzwyczajniej na świecie po prostu z czasem po prostu lubi swoje opiekunki. 

Po prostu opiekunki odmieniają życie osób starszych.

Dołącz do naszej społeczności 

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie czekają na Was wartościowe materiały.