Wiosna sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w ogródkach. Seniorzy zaangażowanie w pracę w ogrodzie są bardziej optymistycznie nastawieni do świata, lepiej się odżywiają, są w dobrej kondycji fizycznej i mają więcej energii niż ci, którzy nie lubią ogrodniczych zajęć. 

Najpopularniejsze hobby 

Jak się okazuje jednym z najpopularniejszych hobby dojrzałych osób jest ogrodnictwo. Według badań przeprowadzonych przez Texas A&M and Texas State Univesities seniorzy uprawiający ogródki wykazują optymizm, rzadziej narzekają na zdrowie, są bardziej zadowoleni ze swojego życia. 

Dlaczego warto uprawiać ogród? 

Korzyści płynące z pracy w ogrodzie są zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Ruch na świeżym powietrzu jest szczególnie zalecany ze względów zdrowotnych m.in. zwiększa gęstość i wytrzymałość kości oraz wpływa na lepszy przepływ krwi i dotlenienie całego organizmu. Oprócz korzyści fizycznych, ruch na świeżym powietrza pozytywnie wpływa na samopoczucie, poprawia humor, zapobiega depresji i poczucia odizolowania. 

Warto zauważyć, że wiele starszych osób w ogrodnictwie odnajduje nowe hobby, które poświęcają czas.

Dołącz do naszej społeczności 

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie czekają na Was wartościowe materiały. 

Jeśli jesteś opiekunką/em lub chcesz podjąć pierwszą pracę w opiece dołącz do naszego Forum dla Opiekunek oraz zapisz się bezpłatnie w naszej bazie opiekunek.

A jeśli szukasz opieki dla swojego bliskiego, zamieść ogłoszenie na naszym portalu oraz dołącz do naszej społeczności.