Aktywność fizyczna jest bardzo ważna niezależnie od wieku. Osoby starsze często decydują się nordic walking czy jazdę na rowerze. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że taniec jest jedną z takich aktywności. O tym dlaczego warto tańczyć przeczytacie w artykule. 

Taniec - idealny środek terapeutyczny

Taniec jest uznawany jako środek terapeutyczny, znany już od starożytności, który jest dobry dla osób w każdym wieku, bez względu na to, jaki jest jego stopień sprawności fizycznej. To wspaniały lek przeciwdepresyjny zwalczający stres, który pobudza wydzielania endorfin (tzw. hormonów szczęścia), które odpowiadają za poprawę nastroju oraz wpływają pozytywnie na całą naszą jakość życia.

Taniec - remedium na samotność

Taniec jest doskonałym sposobem do nawiązywania nowych znajomości, szczególnie mając na uwadze, że seniorzy są najbardziej osamotnioną grupą społeczną. 

Taniec - eliksir młodości 

Co ciekawe, taniec jest skutecznym lekiem na przedłużenie młodości. Odpowiednio dobrane ćwiczenia taneczne dostosowane do wieku i możliwości tancerzy, są jednym ze środków profilaktyki gerontologicznej

Najważniejsze zalety tańca 

Poniżej prezentujemy 10 najważniejszych zalet tańca.

  1. Świetna forma spędzania wolnego czasu.
  2. Możliwość nawiązywania nowych znajomości.
  3. Zwiększa pewność siebie.
  4. Wspomaga pracę mózgu. 
  5. Poprawia samopoczucie. 
  6. Wzmacnia odporność. 
  7. Poprawia układ krążenia. 
  8. Redukuje stres. 
  9. Poprawia koordynację ruchową.
  10. Poprawia sylwetkę.

Łączmy się!

Jeśli szukasz opieki dla swojego seniora zamieść ogłoszenie na naszym portalu lub wyszukaj odpowiedniej opiekunki w naszej bazie.

Zapraszamy również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, dedykowanej osobom poszukującym opieki dla swoich bliskich. 

Jeśli jesteś opiekunką zapisz się w naszej bazie i dołącz do naszej grupy na Facebooku. Warto dołączyć, dzielić się historiami i wspierać w trudnych chwilach.