W czym tkwi sekret długowieczności? - to pytanie zadajemy sobie od tysięcy lat. Odpowiedzi na to pytanie jednoznacznej nie ma, jednak badacze wyróżnili cztery elementy mające wpływ na długowieczność. Poznajcie je.

Miejsce zamieszkania a długowieczność

Ku zaskoczeniu miejsce zamieszkania wpływa na długowieczność. Mieszkańcy np. Hiszpanii i Włoch żyją statystycznie dłużej, a to wszystko za sprawą m.in. klimatu i kultury, w jakiej żyją. O Blue Zones pisaliśmy w TYM artykule - jeśli jeszcze nie przeczytaliście o strefach długowieczności, to zapraszamy do zapoznania się z artykułem. 

Aktywność fizyczna a długowieczność

Wiele osób uważa, że należy być aktywnym całe życie i należy systematycznie uprawiać jakiś sport. Prawda jest jednak nieco inna. Aktywność fizyczna jest tutaj rozumiana jako ruch, czyli nie trzeba biegać, a wystarczy spacerować, by cieszyć się zdrowie. 

Dieta a długowieczność

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy i musimy się z tym zgodzić. Dieta długowieczności to zbilansowana i umiarkowana dieta, bogata w witaminy i kwasy Omega. Wysokoprzetworzona żywność, alkohol i papierosy mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. 

Rodzina a długowieczność

To jakimi ludźmi się otaczamy, wpływa na nas i na nasze samopoczucie. Obecny tryb życia, ciągła gonitwa, potęguje stres i nerwowość, dlatego tak istotne jest, by mieć osoby w bliskim otoczeniu, które mogą nas wesprzeć, z którymi możemy porozmawiać i liczyć na ich pomoc w razie jakiejkolwiek potrzeby.

Łączmy się!

Jeśli szukasz opieki dla swojego seniora zamieść ogłoszenie na naszym portalu lub wyszukaj odpowiedniej opiekunki w naszej bazie.

Zapraszamy również do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, dedykowanej osobom poszukującym opieki dla swoich bliskich. 

Jeśli jesteś opiekunką zapisz się w naszej bazie i dołącz do naszej grupy na Facebooku. Warto dołączyć, dzielić się historiami i wspierać w trudnych chwilach.