Dla wielu pensjonariuszy Święta Bożego Narodzenia są trudnym czasem, ponieważ wiele z nich pozostaje w ośrodku i spędza je z dala od rodziny. Dlatego tak istotne jest by seniorzy, którzy pozostają na Święta w domu opieki, poczuli rodzinną atmosferę i świąteczny nastrój, by mogli wrócić do wspomnień sprzed lat. 

Magiczne przygotowywania do Świąt Bożego Narodzenia w domu seniora

Dla wielu osób najbardziej magicznym czasem świątecznym są przygotowania. Warto zadbać, by seniorzy poczuli tę wspaniałą atmosferę np. podczas wspólnego ubierania choinki czy dekorowania pierników. Dodatkowo warto zadbać o możliwość udziału pensjonariuszom w nabożeństwach religijnych.

Kontakt z bliskimi

Warto również zadbać o to by seniorzy mogli skontaktować się ze swoimi bliskimi - rodziną i przyjaciółmi. Zamiast rozmowy telefonicznej, można zaproponować przygotowanie kartki świątecznej, a wiele seniorów lubi tego typu aktywności i z pewnością chętnie dołączą do takich warsztatów. 

Święta w domu seniora

Święta w domu opieki powinny być takie same jak te w rodzinnym gronie. Warto postawić na świąteczne tradycje - wspólna kolacja wigilijna wraz z potrawami świątecznymi, łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd

Turnusy świąteczne dla seniorów

Niektóre ośrodki oferują turnusy świąteczne dla seniorów, które są jedno- lub dwutygodniowe. Seniorzy dzięki nim mogą poczuć świąteczną atmosferę i przede wszystkim w tym magicznym czasie nie są samotni i mogą uczestniczyć wraz z innymi pensjonariuszami w świątecznej celebracji.

Dodaj dom seniora do bazy Mój Senior

Jeśli prowadzisz dom seniora - dodaj go do naszej bazy.